Oslava Dňa matiek v našej škole

„Mamka, mami, vieš, že voniaš jahodami,

teplým letom, malinami?

Ako dobre, že si s nami, mama, mamka, mama, mami.“

I tieto verše pre mamičku odzneli na slávnostnej akadémii pri príležitosti Dňa matiek, ktorá sa konala 17. mája 2017 v našej škole. Deti zo všetkých tried si pod vedením pani učiteliek a pani vychovávateliek pripravili pásma básní, piesní, scénky i tancov, aby ich s láskou, úctou a vďakou venovali svojim mamičkám i starým mamkám. Pri bráne našej školy vítali naše mamičky dievčatá s darčekom – srdiečkom so slovami „Ľúbim ťa“, čo bolo mottom celého nášho programu. Mamičky mohli vidieť svoje deti v týchto číslach:

1.C – Tanec s vankúšikmi – pripravila p. vych. Mgr. Dillonghová

3.A – Pásmo básní – pripravila p. uč. PaedDr. Malová a p. vych. Ing. Razgyelová

5.A,B – Tanec – „Symphony“ – pripravila p. uč. Mgr. Klačanská

5.A – Spev v anglickom jazyku – „My quiz“ – pripravila p. uč. Mgr.  Klačanská

4.B – 2 ľudové piesne – pripravila p. uč. Mgr. Bělousovová

2.B – pásmo básní – chlapci – pripravila p. vych. Mgr. Slavkayová

– tanec so stuhami a šatkami „Tak sa neboj mama“ – pripravila p. vych. Mgr. Slavkayová

1.A – pásmo básní a pieseň – pripravila p. uč. Mgr. Durecová,

2.A – Ľudový tanec s vareškami „A ja taka dzivočka“ – pripravila p. vych. Hrančová

– pásmo básní – p. uč. Mgr. Lachová

1.C – pásmo básní a pieseň – pripravila p. uč. Mgr. Kušnírová

3.B – scénka „Čo je láska“ – pripravila p. uč. Mgr. Boršová

1.B – pásmo básní a pieseň – pripravila p. uč. Mgr. Almašiová

Pieseň prvákov „Fialôčka“ – pripravila p. uč. Mgr. Almašiová a p. uč. 1.roč.

4.A – Tanec „Call me baby“ – pripravila p. uč. Mgr. Hrazdílková

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k zdarnému priebehu tejto milej akcie našej školy a tešíme sa spoločne s vami na stretnutie s mamičkami na budúci rok.

Foto, ktoré prikladáme je zmenšené veľkosťou na použitie na web, v prípade, ak by ste niektorú foto chceli v plnej verzii, prosím napíšte na email školy –     zakladna.skola@miloslavov.sk